Oficiálne stretnutie 2012

2. oficiálne stretnutie priaznivcov "embéčiek" Repište - Banská Štiavnica.

Zdravím všetkých čo sa zúčastnili, tých čo sa nemohli zúčastniť, ale aj tých čo zaváhali a neprišli.

Naše stretnutie sa uskutočnilo už 4.5.2012, teda v piatok. Doslova "zliezli" a "prikotúľali sme sa zo všetkých končín našej republiky. A to doslova, od Bratislavy cez Piešťany, Banskú Bystricu až po.... Kežmarok. Alebo aj ďalej ? Stretnutie bolo na chate "U Daniela" v Repišti, čo je severne  od Banskej Štianice, no čo by len pneumatikou dohodil od Sklených Teplíc. Nocľah, strava, parkovisko... všetko zabezpečené. Spali sme ako správny pionieri v pionierskom tábore, teda chate na to určenej,  Krásne prostredie.

Takže ako to prebiehalo. Uvítal nás sám hlavný organizátor, Ondrej Tausberik s manželkou. (Im patrí hlavné poďakovanie mimochodom). Nechýbala torta o ktorú sa postarala manželka a členka jednej posádky. Samozrejme nechýbalo predstavenie posádok , organizačné informácie, a upozornenie, že ako správny pionieri na izbách nefajčíme a nezakladáme oheň mimo určeného miesta. Večierka našťastie odtrúbená nebola, takže sme mohli pokračovať voľným programom, čo znamená čo kto priniesol a prezentácia fotiek z minulého roka k tomu. 

Nedá mi nespomenúť ochota počasia spolupracovať, tak ako nám v piatok pekne poumývalo autá, tak nás ráno privítalo krásne slniečko. Naše krásky sme poriadne vyutierali, aby v tej závratnej rýchlosti neprechladli a boli krajšie. Nie, nemyslím manželky, ale autá. A ako správny pionieri, zoradení do dvojstupov sme čakali na policajný doprovod. Na kopci slniečko a dole v doline hmla. A z tej hmly sa vyrojilo stádo embéčiek. Teda po skompletizovaní zásielok z okolia Banskej Štiavnice nás bolo  "len" okolo 35 kúskov, ale tak sme sa vyrojili spred predajne Škoda v Žiari nad Hronom... Paráda, super zorganizované. Že sánka dolu šéfe, toľko embéčiek pohromade, vrátili sme sa v čase. Spanilá jazda pokračovala ku krásnemu kaštielu v Antole,na námestie v Banskej Štiavnici, ďalšia bola lúka zlatokopov pri potoku a jazere. Malý oddych, veľké zoraďovanie tátošov a super fotky. Padla taká poznámka, že ako v 68-mom v Mladej Boleslavy. Výstižné.Posledná zastávka bola Žarnovica, tu bolo malé neoficiálne ukončenie, poďakovanie policajnému sprievodu a účastníkom, no a pozvánka na večerný program pre ubytovaných aj neubytovaných pionierov. Deň neskončil, čo s načatým večerom keď zásoby občerstvenia čakali na izbách ? V pionierskom bazéne sa kúpať nedalo, bol už obsadený žabami, tak sme si pozreli fotky z celého dňa, neoficiálne sme ho vyhodnotili ako veľmi úspešný nielen pre nás, ale aj pre divákov vo všetkých mestách, lebo tákú kolónu embéčiek ešte nevideli a tak skoro ani neuvidia. Smiali sa, kývali, fotili... tešili sa.

A keď únava doľahla aj na pionierov, tak už len vycikať, umyť zuby, pomodliť a spať.

Rozlúčime sa ráno.

Fotky z akcie:

skoda1000mb-club.webnode.sk/fotogaleria/

 

Neoficiálne stretnutie 2012.

Veľký Meder.

Vážený  priatelia fanatici !

Tak Vás srdečne zdravím po našom krásnom víkende. Dovolím si vytvoriť tu akési malé zhodnotenie tejto akcie.

Kto neprišiel len kvôli počasiu, môže ľutovať, veď aj Míra z Moravy prišiel. A vy nie !

No nálada bola výborná, dovolím si povedať, že ešte skôr než sme sa vlastne stretli a stretnutie ju už len vyzdvihlo ešte vyššie. Bohužiaľ počasie nám neprialo, ale skalných to neodradilo, no a keď to neodradilo ani Petra Holeniu z Košíc (!) samozrejme aj so spolujazdkyňou...  V piatok v čase od 14-tej hodiny sme sa začali  "zliezať" pred Billou. Po ubytovaní smer kúpaliská, neskôr spoločná večera priamo pred areálom, pred hlavným vchodom na kúpalisko. Tátošov sme vystavili ukážkovo pred reštauráciou (mimochodom, ale tím ľudkom svietili oči keď nás videli, že ?).

V sobotu bola spanilá jazda po okolí, zastávka v Kolárove na vodnom mlyne. Inak mimochodom, Martin, to prekvapko s koštovkou melónov bolo vynikajúce. Sladučké prekvapko v tom sychravom počasí padlo výborne a s úspechom. Síce sme mierne spomalili premávku, ale naša kolóna bola zážitkom aj pre okolo idúcich vodičov. A tá sranda na kruháči !!! Úplne sme ho odstavili ! Ale tí čo sa chceli dostať na "náš" kruháč vôbec neboli nervózni, myslím, že sa dobre na nás bavili.

Výstava áut na kúpalisku, termálny kúpeľ... no tu to počasie bolo na škodu, mali by sme viac divákov. Ale aspoň bolo o trošičku menej ľudí v bazénoch.

Ani druhá spoločná večera v tej istej reštaurácii sa nedá nepochváliť. Myslím, že chutilo všetkým.

Je mi ľúto, že čas nám (našej posádke) nedovolil zúčastniť sa nedeľného výletu na Gabčíkovo. Martin napíš mi ako bolo. Pridám to sem.

Tak asi toľko mojich pocitov. (Martin prepáč, nemôžem ťa viac pochváliť, lebo by si spyšnel. )

Ale v každom prípade,

kto nebol môže ľutovať !!!

aha, aby som nezabudla, ešte som sem šupla nejaké fotečky. A pripravujem ďalšie.