Neoficiáne stretnutie 2010

Stretnutie majiteľov škody 1000, 1100 MB, MBG, MBX

Južné Slovensko

V dňoch 3. – 5. septembra 2010 vo Veľkom Mederi sa uskutočnilo stretnutie majiteľov áut Škody 1000 MB. Účastníci pochádzali  z ŠPZ-etiek od BA cez SC, PK, TT, NM, MT až po CA. Po oslovení majiteľov  týchto autíčiek, či uskutočniť spoločný zraz, došlo k spontánnej súhlasnej reakcii a stretnutie sa podarilo zorganizovať vo veľmi krátkom čase aj s ubytovaním a pekným programom.
    V rámci programu sme navštívili Vodné dielo v Gabčíkove,  prešli sme kompou cez Plavebný kanál Dunaja z Vojky do Kyselice a peknou spanilou jazdou sme sa presunuli na termálne kúpalisko vo Veľkom Mederi. Tu sme v areáli kúpaliska vystavili naše skvosty  a my sme si užívali termálnej vody. Celé stretnutie sa nieslo vo veľmi dobrej a družnej nálade, čomu nasvedčuje aj to, že všetci účastníci vyslovili túžbu zopakovať takéto stretnutie aj v ďalších  ročníkoch.
 

skoda1000mb-club.webnode.sk/fotogaleria/fotogaleria-2011/

Oficiálne stretnutie 2011

1. oficiálne stretnutie majiteľov škody 1000, 1100 MB, MBG, MBX

Donovaly


    V dňoch 20. – 22.mája 2011 sa na Donovaloch uskutočnilo stretnutie majiteľov Škody 1000, 1100 MB, MBG a MBX. Toto vozidlo bude mať tohto roku takmer 50 rokov od začatia výroby, presnejšie 47 rokov.
    Na podujatí sa prezentovalo 24 posádok z celého územia SR. Ubytovanie bolo zabezpečné  v novučkom apartmánovom dome KAMZÍK. Na stretnutie sa všetky posádky tešili a plánovaný zraz bol na piatok 20.5. po 15.00 hod. Prví nedočkavci s PN ŠPZ-etkami boli už na mieste o 13.30 hod., aby nič nezmeškali. Večer po príchode účastníkov sme sa stretli v spoločenskej miestnosti a oboznámili sme sa s programom a začali prvé nesmelé kontakty. Večierka však bola na 22.00 hod. dodržaná, aby sme sa mohli zodpovedne postaviť na štart spanilej jazdy 21.5. o 10.00 hod.
    Ráno 21.5. začalo leštením áut a zoraďovaním pred Kamzíkom na fotografovanie na lúke. Prichádzali ešte účastníci, ktorí neboli ubytovaní. Na štart o 10.00 sa postavilo 24 posádok, jedna posádka stihla začiatok na poslednú chvíľu, nakoľko sa odstraňovala porucha na elektrickej časti. Presne o 10.00 sa dostavila aj motocyklová hliadka z Krajského policajného zboru v Banskej Bystrici. Pri práci tejto hliadky by som sa chcel pristaviť, že neboli to policajti akých poznáme, ale takí, po akých na cestách snívame. Profesionálny prístup, veľmi ľudský a vďaka nim bol presun bezpečný a zrýchlený.
    Po trochu oneskorenom štarte bola prvá zastávka v Španej doline, v rázovitej banskej obci s veľmi peknou architektúrou, kde značná časť domčekov slúži na chalupárenie šťastných majiteľov. Po krátkej prehliadke a osviežení sme sa presunuli do Banskej Bystrice pred pamätník SNP, kde bola prehliadka areálu a chutný spoločný obed. Tu v areáli sme vystavovali naše autá a pristavila sa pri nás regionálna Popradská televízia.
    Po dobrom obede sme utiekli pred dažďom a spanilou jazdou sme sa presunuli malebným krajom cez Hornú a Dolnú Mičinú, Čerín, Sebedín, Zolnú a Lieskovvec pod Zvolenský zámok, kde sme opäť vystavovali naše autíčka počas kávičkovej prestávky. Tu vo Zvolene skončila prvá etapa našej spanilej jazdy a odpojili sa prví účastníci. Druhá etapa pokračovala cez Budču, Hronskú Dúbravu, Bartošovu Lehôtku do Kremnice, kde sme na námestí mienili vystaviť autá. Pri výbere trate bolo námestie prístupné, no na naše prekvapenie teraz bolo námestie rozkopané, preto sme sa namiesto kremnického námestia presunuli na Krahule, kde sme navštívili geografický stred Európy. Ďalšími prejazdovými obcami boli Kremnické Bane, Turček, Horná Štubňa, Harmanec, Staré Hory a cieľ na centrálnom parkovisku na Donovaloch, kde sa už zvečerievalo a začala sadať hmla. Celkom sme spanilou jazdou prešli vyše 160 km.
V štýlovej drevenici na Donovaloch sme mali veľmi dobrú večeru. Po večeri sme sa presunuli na miesto nášho ubytovania – do Kamzíku, kde pokračovala  voľná debata a zábava, ktorá sa ukončila až o 01:30 hod.
Ráno 22.5. v nedeľu bolo krásne a slnečné, no smutné lebo sme sa museli rozísť. Stretli sa na tomto mieste ľudia rovnakej krvnej skupiny, vytvorili sa nové kamarátstva. Ľudia boli veľmi disciplinovaní a bolo radosť spolupracovať s nimi aj so zmienenými  policajtmi. Väčšina účastníkov odchádzala s tým, že by bolo potrebné urobiť z podujatia tradíciu a stretať sa každý rok.

Autor článku: Ondrej Tausberik
Foto: účastníci zrazu

skoda1000mb-club.webnode.sk/fotogaleria/fotogaleria-2011/