5. zraz - stretnutie Látky - Prašivá  2015

Tento rok sme sa znova stretli, už po piaty raz. Znova pekne farebne naladený v čím ďalej, tým väčšom počte a krajších lentilkových farbách.  A to si žiadalo aj kapacitne väčšie ubytovanie, čo Evka s Ondrom našli priam ideálne. V Látkach je hotel Royal, ktorý vyhovuje všetkým kategóriám zákazníkov, pretože bývať sa dalo v hotely na izbách, tak isto v chatkách, ale naši známi kempovači si tu aj rozložili stan.  Dokonca vedľa hotela je aj lyžiarsky vlek, bohužiaľ nikto z nás to netušil a nepriniesol si lyže. Takže stretnutie v piatok, potom po privítaní večera a vlastná (veľmi dobrá) zábava.

Sobota – štart od hotela a stretnutie s ostatnými účastníkmi (ale nás bolo !), ďalej príchod do Hriňovej, tam aj výstava vozidiel pre zvedavcov a tých, čo si chceli zaspomínať na staré časy. Ďalšia časť trasy bola cez Kriváň smer Divín, tam bola prestávka priamo pod hradom, na parkovisku pri kaštieli. Tu prišla na rad naša ďalšia spoločná fotka so všetkými účastníkmi tohtoročného zrazu a aj s našimi kamošmi policajtami. (Už sú jednoznačne naši). Teraz niekedy sme už v hlave evidovali konečne aj nové tváre, ktoré s nami minulý rok neboli. Po výstave vozidiel (doplnení tekutín a skákaní na švihadle) a individuálnej návšteve tejto v centre mesta postavenej kultúrnej pamiatky sme vyrazili na smer Lučenec. Tu bola ďalšia výstava našich vozidiel a znova s veľkým záujmom obyvateľov.  Na obed sme to mali kúsok a než sme sa všetci vystriedali, slnko už bolo poriadne vysoko a nás čakala ešte posledná zastávka v Hnúšti. Po skutočne dlhej a zaujímavej trase nám dobre padli šišky od domácich Hnúšťanov. Krátky dážď nám trocha spestril ich kultúrny program (a umyl autá), niektorý si užili aj náš vlastný program v podobe radosti šťastného a nadšeného Karla, ktorý získal cenu obce za najkrajšiu embéčku. Bodaj by nie, keď celý čas ťahal za sebou svoj „karavánek“, čím ešte viac vzbudzoval pozornosť našej kolóny. A keď rýchlo zvládol výmenu defektu na karavane, mohli sme vyraziť. Teraz si uvedomujem, že tento rok sme tuším nemali žiadne veľké technické problémy, ani sme nevarili čaj. Hups, pardon, ešte v piatok pred akciou to jedno auto úplne vzdalo.

Po tejto zastávke to už bol finiš našej spanilej jazdy, už sme sa len priplížili späť k hotelu a spoločne sa navečerali. A ako to už býva, prišlo na rad zhrnutie a vyhodnotenie našej akcie. S dobrou náladou sme pokračovali v spoločnej zábave, a to tombolou zas na spôsob „každý niečo vyhráva, každému sa ujde“. (Ďakujem všetkým darcom cien).

Nedeľné ráno už nálada poklesla, pretože to balenie a lúčenie nikdy nie je také veselé ako vítanie, ale všetci sa tešíme na ďalšie stretnutie budúci rok. Zatiaľ si toto posledné budeme pripomínať videom a fotkami.

Bodka za správami: Viete o tom, že Karel má jedinečnú Škodu 1000 MB diesel ? Na spiatočnej ceste natankoval plnú nádrž nafty.  

 

 

Neoficiálne stretnutie Veľký Meder 2015

Veľký Meder 2015 sa konal !!!   28.-30.augusta.

Ak dobre počítam, tak to bol "nultý-šiesty" zraz v Mederi, 

Ako minulý rok, zase sme bývali v penzióne Hubert v Dunajskom Klátove. Musím uznať, začína nám byť malý.  Takže ubytovanie tu, psov sme sa už nebáli, už ich poznáme. Večerný debatný krúžok bol bez Martina, ten si to tak niekde lietal nad rakúskom, jednoznačne nestíhal. Ale pivo bolo aj bez neho, dokonca nový výčapníci sa našli, a zjavne ich to bavilo.

Sobota ráno – klasika – stretnutie pred Billou v Mederi a ide sa jazdiť. Taká riadna trasa na pobavenie všetkých domorodcov viedla z Mederu cez Okoč, Topoľníky, Trhovú Hradskú, Dunajskú Stredu, Jurovú, okolo Baky až ku Gabčíkovskej plavebnej komore. Niekde cestou (neviem kde) sme tak trochu zablokovali jednu z ciest tretej triedy, keď sme sa zoradili šikmo do jazdného pruhu a nastalo hromadné japonské fotografovanie. Mimochodom díky za doprovod skupinke veteránskych motorkárov. V Gabčíkove sme sa povozili hore-dole cez komoru a široký Dunaj a nachytali posledný letný bronz priamo na palube. Horúčava stúpala a s tým aj naša únava, tak na kúpanie sme sa tešili všetci. Takže voda, slnko, gyros, zmrzlina a tobogány a už chýba len to pivko čo nás čaká zase v Huberte. Maloletý výčapníci sa osvedčili, pivo nepili, ostalo dosť pre dospelých. Takže zábava pokračovala ďalší večer. Prekvapenie dňa Gizka so Števom prišlo aj do Huberta a všetci sa tešili, že si pokecajú aj s týmito ľuďmi. Keď únava vrcholila a spoznali sme ďalšiu časť súkromia našich kamarátov, bol čas umyť zuby a spať. Tak dobrú noc !

Nedeľné ráno bolo zase nasmerované podľa počasia priamo na kúpalisko. Tentoraz sa nám podarilo chytiť miesta pekne po hromade, teda aspoň väčšine účastníkov a mohli sme si užiť chvíle na ktoré si zas budeme musieť rok počkať. Tak si na to zaspomínajme a vidíme sa zase niekedy v máji na strednom Slovensku. (pozn.redakcie: kruháč sa nám podarilo zablokovať dva krát !)

Dovidenia embéčkari !